Już w zeszłym roku miały paść deklaracje, że w bieżącym roku Sony pokaże fanom swoją najmłodszą produkcję - PS5. Aktualnie pośród graczy dalej propagowana jest poprzednia konsola i nie wygląda na to, by zaciekawienie nią miało się zmniejszyć. Jednakże japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, przez co konsumenci niecierpliwie czekają.

Nowe rozwiązania technologii w PlayStation 5

Japońska marka Sony już nie raz udowadniała, iż bywa pionierem na rynku oraz potrafi zaskoczyć swoich klientów. Poprzednia konsola, PS4, ustanowiła naprawdę wysoką poprzeczkę innym firmom na rynku - wszystko przez totalnie nowatorską jakość, jakiej jeszcze nigdy nie posiadała żadna inna marka. Naprawdę czułe DualShocki, gierki nowej generacji, efekty graficzne - gracze bez cienia wątpliwości ucieszyli się na te wszystkie szczegóły oraz przez to teraz PlayStation4 jest najlepiej zarabiającą konsolą do gier wszech czasów.

Aczkolwiek premiera konsoli PS4 nie była pozbawiona problemów z początku premiery - firma Sony chciała podważyć wszelkie technologiczne granice (co w rezultacie udało im się), ale sama premiera oraz przedpremierowe pokazy PS4 stworzyły sprzeczne uczucia. Graczom, zaprzyjaźnionym z rewolucyjną konsolą PS3, nie w 100% przypasowały chociażby kontrolery, gdyż na pierwszy rzut oka wydawało się, że będą dosyć niewygodne przy grze. I tak DualShocki dostały zasadniczo podmieniony kształt, jednakże problemem pozostał premierowy wypust PS4. Konsola miała problemy z przegrzewaniem się, sprzęt potrafił również samodzielnie wyłączać się.

Oczywiście po czasie i aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, że jednak marka Sony podąża w pożądanym kierunku, a wypuszczona konsola do gier zyskała łatkę bestsellera. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które sporo ludzi naprawdę sentymentalnie wspomina.

A czy PlayStation 5 okaże się podobnym sukcesem?

Prawdopodobnie każdy człowiek i fan technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje na ukazanie się najświeższej konsoli do gier. Marka Sony zapowiedziała, iż gry znane z PlayStation 4 będą działały na nowszej konsoli (aczkolwiek nie podziała w drugą stronę, co licznym ludziom się nie podoba). Słychać w tej chwili pierwsze informacje o problemach z przedpremierowymi zamówieniami - rzekomo firma Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednak nie można mieć pewności, czy nie są to tylko kłamliwe pomówienia. W necie wyskakują się kolejne wieści także o tym, iż PS5 ma podobno problem z jakością obrazu 4k. Jednakże i w tym wypadku nie ma pewności, jak jest naprawdę. Wszystko pewne będzie w chwili premiery, mianowicie 19 listopada roku 2020.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz