Wielu ludzi co roku zastanawia się kiedy jest dobry moment na wymarzony urlop. Przypuszczalnie gusta różnią się w zależności od oczekiwań, które mamy co do wakacji. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie preferencje najodpowiedniejszym miesiącem, idealnym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest ogrom plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Po pierwsze, wakacje poza okresem typowo urlopowym są przede wszystkim tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele obniżają ceny, a biura podróży mają do zaoferowania niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Jeszcze jednym atutem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące upały są dużo lżejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie przestaje być tak wyczerpujące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. W szczególności Europa kusi pięknymi, ciepłymi kierunkami podróży. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, dlatego wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również wziąć pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury przestają być aż tak męczące. Miej na uwadze jednak, żeby pomijać miejsca, gdzie w tym czasie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż zapakowanie walizki i wyszukiwanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele ma do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Wybierz swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi: Wakacje

Brak komentarzy

Zostaw komentarz