W pojedynku Francuzów z drużyną Chorwacji mieliśmy przyjemność obejrzeć dużą ilość trafień. Ostateczny rezultat meczu wynosił 4:2 dla mistrzów świata. Tym samym drużyna z Bałkanów nie była w stanie zrewanżować się za finałowy mecz mistrzostw świata w Moskwie. Trójkolorowi okazali się w tym starciu trochę mocniejsi od Chorwatów.

Większość dziennikarzy uważało to starcie wyrównanie rachunków za finałowe starcie mundialu w Rosji. Początkowe minut starcia wyłącznie to podkreślały. Chorwaci prezentowali się zdecydowanie pewniej. Tworzyli wiele akcji podbramkowych. Pierwsze trafienie dla dla zawodników Chorwacji zdobył Lovren. Decydujące dogranie w tej sytuacji wykonał Hernandez Lucas. Po 15 minutach zawodnicy z Bałkanów wygrywali 1:0.

Gospodarze nie byli w stanie powstrzymać następnych ataków tworzonych przez zespół Chorwacji. Fantastycznie wystąpił golkiper Chorwacji. Jego parada powstrzymała Antoine Griezmanna przed ustrzeleniem trafienia. Francuski napastnik ustrzelił gola trochę później. W tej akcji golkiper drużyny Chorwacji nie miał szans na interwencję.

Dużo trafień w pojedynku.

Podział punktów nie pasował żadnej drużyny. Oba zespoły myślały tylko triumf w tym starciu. Z tego powodu cały czas sympatycy mieli możliwość oglądania fenomenalnych akcji. Mnóstwo goli jest tego świetnym tego dowodem. Na boisku we Francji podziwialiśmy świetny mecz.

Pod koniec pierwszej części pojedynku Trójkolorowi zaczęli gonić straty. Istotna w w tej sytuacji była forma Anthony'ego Martiala, który ustrzelił trafienie dające remis mistrzom świata. Mecze w ramach Nations Cup są w stanie zapewnić telewidzom futbolu sporo wspaniałych doznań. Piłkarze tych dwóch drużyn zaprezentowali fantastyczne umiejętności telewidzom na całym świecie. Na pewno mnóstwo sympatyków może być spełnionych. Finalnie z triumfu cieszyli się gospodarze.

Reprezentanci wicemistrzów świata byli zmuszeni do oswojenia się z ze stratą punktów. Chorwaci zaprezentowali się z fantastycznej strony. Dla Francji to drugi triumf w Lidze Narodów.