W ostatnich dniach, czyli 7.03 o godz. 20:00 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i wciąż jest to jeden z przodowniczych tematów wśród wszelkich mediów. To był pierwszy połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po odstąpieniu pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do USA. Podczas telewizyjnego spotkania z Oprah para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, według opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety a także pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie da się ukryć, że poparcie jest niezwykle odmienne, w zależności od sympatii politycznych i wieku. Brytyjskie media , iż jeśli Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwołanie swoją możliwość. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła też wątek tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się fabrykowaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili 4 znawców analizujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na omówienie wywiadu dwa dni przed emisją. Eksperci, w tym dawniejszy prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, sugerując jednocześnie Winfrey stronniczość natomiast Meghan Markle wykorzystywanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan został ukazany w wieczorem w TVN24. Co ciekawego wywiad ten oglądało średnio bez mała 1mln odbiorców. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, jakoby wywiad ten tylko udowodnił legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako dziennikarki, która może wykrzesać ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Biorąc pod uwagę niesłychane szczegóły pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez wątpienia należy przyznać, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne nieprzerwanie komentowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz